Keď naozaj...

Mirka

Keď naozaj počúvaš, stávaš sa súčasťou príbehu toho, kto hovorí. Nepotrebuješ sa vyjadrovať ku všetkému, čo počuješ. Cítiš, že tvoja prítomnosť je tým najväčším darom, ktorý môžeš v tejto chvíli ponúknuť. Vieš, že keď hovoríš ty, iba opakuješ to, čo už vieš. Avšak keď naozaj pozorne počúvaš, môžeš sa niečo krásne nové naučiť. Počúvaš preto, aby si ocenil svojim záujmom dušu, ktorá to v tejto chvíli tak veľmi potrebuje. Počúvaš sústredene, pozorne a prejavuješ tým ten najhlbší súcit voči svojmu blížnemu. A tak svojim svetlom, iba tým, že si, liečiš jeho boliestky. 

Keď naozaj tvoríš, napájaš sa na zdroj. Cítiš, že ty a láska jedno ste. Prejavuješ svoje vnútro navonok. Dýchaš lásku, svetlo, zrazu nepotrebuješ ani jesť, ani piť, čas prestal existovať. Tvoríš a pretavuješ svoje dary na radosť. Naplnením nie je dielo, je to proces tvorenia. Nie maľba, ale maľovanie, nie báseň ale inšpirácia, ktorú nachádzaš v každej minúte všedného dňa. Nepotrebuješ ani lajky na Facebooku :). Tým najhlbším uvedomením je, že sa máš rád tak silno, že všetku tu lásku dokážeš prejaviť vo svojich dielkach. Len ju pusti von, všetko, čo vytvoríš je práve také krásne, aká je krásna a dokonalá tvoja bytosť. Si tvorcom svojho sveta, tak nechaj, nech je plný nádherných sýtych farieb.

Keď naozaj túžiš, cítiš, že každá prekážka na ceste za tvojim cieľom je v skutočnosti iba príležitosť. Možnosť spoznať seba, svet, tých ktorých miluješ a očistiť všetko, čo ti v tvojom vnútri bráni, aby boli tvoje priania naplnené. Cez vďaku a odpustenie nájdeš hlbší zmysel vo všetkom, čo sa možno javí, ako problém či starosť. Rozpustíš strachy, bolesť pretavíš na vyživujúci nektár odvahy a odhodlania. A si pripravený. Na všetku hojnosť, ktorú si len vieš predstaviť. Každý deň je dobrodružstvo. Každý pád príležitosť postaviť sa ešte silnejší a vnímavejší. Nádherne vymyslené.

Keď naozaj veríš, nepotrebuješ na všetko dôkaz. Viera je o poznaní pravdy. O pochopení, že dualita je ilúzia a všetko, naozaj všetko sa spája do jednoty svetla. A nech to tu počas všetkých skúšok a scén z hry Život vyzerá akokoľvek, ty jednoducho VIEŠ... že všetko sa spája v dokonalej harmónii poznania, ktoré prichádza po každej búrke. Vieš, lebo veríš. A tá magnetická sila priťahuje všetko naokolo. Všetko sa cez teba transformuje na nádej, pochopenie, prijatie a súcit. A potom, keď to najmenej čakáš, ti vesmír pošle úžasné zázraky, ktoré sú viac, ako všetky dôkazy. A ty si iba oči pretieraš :).

Keď naozaj ľúbiš, LÁSKA sama o sebe stačí. Pocit tepla sa rozlieva v tvojom vnútri a ty cítiš, ako sa každým nádychom znásobuje. Až to nevydržíš a zhmotníš ho. Do pohľadu, do slov, do objatia, pohladenia... A nie je pritom vôbec dôležité, ako bude Tvoj prejav odmenený. Nečakáš na opätovanie, ani na ďakujem. Iba vieš, že vždy, keď lásku prejavíš, akoby si objal celý svet. Krásnym, dokonalým, liečivým objatím...

 

A tak len ľúbme, tvorme, vnímajme, verme a cíťme... NAOZAJ ŽIME.

 

S láskou

Mirka

Dátum: 18.5.2016 16:45:56

Komentáre (3):

Janka
Vďaka Ti, Bože, za tohto pozemského anjela..........
24.5.2016 10:20:43
Janka
Mirka,
Ď A K U J E M .......
Ja
19.5.2016 10:27:04
azurmanka
Ďakujem, krásne :-)
19.5.2016 07:57:33