Milovať sa... Ale ako?

Mirka

Zo všetkých veľkých duchovných náuk vychádza jeden spoločný menovateľ - základom je sebaláska. Bez toho, aby sme milovali sami seba, nemôžeme dôjsť k tomu najhlbšiemu poznaniu. Bez sebaprijatia niet osvietenia. Znie to tak ľahúčko, a predsa, stále znova a znova prichádzam k tomu, že ide o to najťažšie - brať sa takí, akí skutočne sme, je to najväčšie umenie. Umenie života, poznanie, že cesta je cieľ, a keďže už máme všetko v sebe, stačí iba tichúčko pozorovať, vnímať srdcom a všetko naokolo začne dávať hlboký zmysel.

Niekedy môžeme mať pocit, že je toho na jedného veľa. Stojíme pred zrkadlom, dookola si opakujeme, akí sme úžasní, no pravda je že nám naše krivé zuby pekne lezú na nervy. Ráno sa zobudíme, odriekavame mantru o tom, aký nás čaká úžasný deň a ako zvládneme s nadhľadom nervózneho šéfa.. Stačí však, aby na nás prehovoril jedovatým tónom a vybuchneme. A deň končí tým, že nielen že nepociťujeme lásku k sebe, lebo sme zlyhali a nespĺňame ideály časopisovej krásy, ale začíname mať dosť aj všetkých múdrych právd, ktoré tvrdia, že niet inej cesty, MUSÍME sa mať radi.

Čím viac sa snažíme, tým je to ťažšie. Vychádza mi z toho jedno jediné - UVOĽNENIE. Neberme sa príliš vážne, veď hlboko vo svojom vnútri vieme, cítime, že sme úžasní a presne takí, akých nás Boh chce mať. To, že občas uletíme, že vypustíme ego na prechádzku, je tiež našou súčasťou, je to krásnym obrazom našej púte. Pred pár rokmi sme lietali oveľa viac a oveľa intenzívnejšie, sme na dobrej ceste :).

Milovať sa nie je pocit... Je to životný štýl. Je to pochopenie, že čokoľvek urobím pre seba, robím pre ostatných, pre môjho partnera, rodinu, krajinu, Matku Zem, celý vesmír. Je to načúvanie svojmu telu i svojej duši.

Nepodceňujme ani praktické rady a cvičenia, ktoré nám dávajú návod na to, ako prijať svoju bytosť. Každý z nás presne vie, ktoré súzvučia s jeho esenciou. Čo ale pomáha určite, je vytvoriť si prostredie, prácu, domov, priateľov tak, aby sme vždy cítili, že tam, kde som, to čo práve robím a ten, s kým som je pre mňa, pre túto chvíľu to správne. Niekedy to znamená, že zmeníme priestor, či dokonca priateľov. Nedávno som mala rozhovor so svojím duchovným bračekom. Vysvetľovala som mu, že túžim mať vzťahy, ktoré ma budú napĺňať a dotvárať moju dušu. Opýtal sa ma, či to nie je tým, že sa nemám rada, lebo veď, keď sa milujeme, nepotrebujeme nikoho, aby nás robil šťastným. Je to nádherná pravda. Avšak máme krásny, prevzácny dar slobodnej vôle a vieme presne, kde dokážeme dýchať slobodne a aké energie potrebujeme na to, aby sme mohli prejaviť všetku lásku, ktorá v nás je. Nie je to potreba mať vzťahy podľa vlastných predstáv. Je to túžba zdieľať lásku, sebalásku, tam, kde ju naši blízki znásobia svojou esenciou tak, aby rástla a liečila všade, kde to potrebujú.

NEMUSÍME sa mať radi. Pretože MY SME LÁSKA. Máme právo nebyť vždy milí, otvorení, usmiati. Môžeme byť smutní aj nahnevaní, môžeme si dokonca dovoliť kričať na deti. Pretože to všetko je súčasť nášho prerodu. Po každej takejto vlne stačí poprosiť, opýtať sa, čo nám mala ukázať. Prijmime to uvedomenie, poďakujem zaň, a každá ďalšia situácia bude jednoduchšia. Inak to ani nejde. Na ceste za láskou sa striedajú čierne a biele pruhy, deň a noc. Až sa na jej samom konci spája slnko s lunou v jeden celok. A tým celkom sme MY. Celiství, ľúbení, ľúbiaci sa, krásni a dokonalí vo svojej podstate.

Užime si túto cestu. Nie je to náročná túra, je to jednoducho LÁSKA :).

 

Mirka

Dátum: 16.5.2016 21:20:31

Komentáre (4):

Janka
Ďakujem za láskavé posolstvo.
24.5.2016 10:57:00
Hanka
Mirka, tie tvoje posolstva aj obrazky su naozaj velmi krasne a chytaju za srdce.dakujeme ze pises
19.5.2016 09:30:39
cmukendes
Joooou jouuuu jouuuu!!!! Krasne dané do slov! Cmuk
19.5.2016 07:52:07
Lenka
Ďakujem... vyjadrené všetko v správny čas
18.5.2016 13:03:27