Plynúť s prúdom...

Mirka

Všetky naše životné funkcie sú automatické. Dych, tlkot srdca, funkcie našich orgánov, spánok... Všetko, čo potrebujeme, aby sme prežili. Aké krásne, nádherné poznanie. Nič nemusíme. Všetko je nám automaticky dané bez najmenšieho úsilia. V dnešný deň  vibrácie diabla a zamilovaných (15/6), šťastnej hviezdy a sily (17/8) a pravej miery a veľkňaza (14/5) ponúkajú ideálnu príležitosť na pustenie všetkého, čo nám už neslúži. A my sa zatiaľ môžeme nadýchnuť a žiť. Radostne, naplno, vášnivo. Bezstarostne, veď je o nás postarané. Bez pripútanosti, bez obáv zo zajtrajška, bez tiaže včerajšieho dňa.

Všetko na prežitie sme dostali do daru. Všetko pre život si nesieme v sebe. Vo svojom strede, vo svojom posvätnom srdci. Existuje nádherná mantra, oslobodzujúca od pnutia a uzlíkov pripútania. Stačí ju iba precítiť a nechať všetkému, čo milujeme vlastný priestor na život. Znie takto:

Ak niečo milujete, nechajte to odísť. Ak sa to vráti, je to vaše. Ak nie, nikdy to vaše nebolo.

Úžasné, oslobodzujúce, bezstarostné.  Úprimné prijatie toho, že jedinou našou úlohou je plynúť s prúdom. Pozorovať a prijímať všetko, čo sme si vytvorili v našej mandale života. Všetky farby, tvary, zvuky našej duše. Pretože Boh cez naše oči spoznáva svet. Nechce, aby sme súdili a hodnotili, nechce ani, aby sme to, čo sa deje brali osobne. Najvyšším poslaním našej existencie sú skúsenosti našej duše. Kúsok po kúsku rastie a získava tak podobu Boha.

Vychutnávajme si všetku hojnosť, ktorá nás postretla. Milostivé požehnanie. Vychutnávajme to s rozvahou, vždy vieme, ktorý nektár je práve teraz pre nás ten správny. Využime každú výzvu, každý dar zvládnutej skúšky na to, aby sme hlboké poznanie, ktoré máme vo svojom vnútri pretvorili na lásku. O telo máme postarané, dnes je ten správny čas, aby sme sa postarali o svojho ducha. Sladké plody našej viery a odvahy prinášajú práve dnes slobodu bytia. Ľahkosť nádychu a výdychu. A nech sa nám pokojne všetko vymkne spod kontroly, iba ak sa celkom stratíme a rozplynieme, môžeme sa naozaj nájsť...

A tak len rozprestri krídla a láskou objím celý svet :)

S láskou

Mirka

 

 

 

 

 

 

Dátum: 15.2.2016 00:05:02

Komentáre (3):

Silvia
Ďakujeme za nádherné posolstvo, Mirka ;-)
Objímam...
15.2.2016 08:32:26
Sofijanka
Dakujem Mirka. Nadherne posolstvo
15.2.2016 08:07:20
Janka
Ďakujem.
15.2.2016 07:29:24