Veríš, že si dokonalý?

Mirka

Existuje univerzálna pravda. Znie takto - Si dokonalá. Si dokonalý. Sme dokonalí.

Zdá sa mi, že zo všetkých zákonitostí, je práve táto tá, ktorej najťažšie veríme. Sledujem seba, aj všetkých navôkol a uvedomujem si, že prijať svoju dokonalosť je veliká výzva. Či som žena, či som muž.

Napríklad, keď som žena, postavím sa pred zrkadlo a s hrôzou si uvedomím svoju celulitídu. Nevidím svoje krásne husté vlasy, nádherné hlboké oči, ani úsmev, ktorý roztopí svojou láskavosťou aj skalu.

Poobzerám sa okolo seba a vidím neporiadok. Uvedomujem si, že som zas niečo nestihla a návšteva, ktorá príde, bude odsudzovať moje gazdinkovské schopnosti. Akosi som zabudla na to, že som stihla od rána nakúpiť, uvariť, zaviezť deti do školy a na krúžky, učiť sa s nimi, oprať tri práčky. Vidím iba to, že na zemi sú hračky, ktoré tam nepatria, či prach na poličkách.

No a keď som muž... Mám pocit, že som slaboch, lebo môj príjem nevystačí na to, aby som moju rodinu vzal každý rok na dovolenku do Karibiku. Zrazu si nespomeniem, že najväčšie chvíle šťastia a spojenia sme s manželkou aj deťmi zažili na prechádzke v lese, v tichu, keď sme kráčali v dokonalej harmónii lásky a čistoty prírody.

Mrzí ma, že môj otec lekár túžil, aby som šiel v jeho šľapajách, mne sa však nepodarilo urobiť prijímačky a tak som ho sklamal. To, že som včera v službe  z horiaceho domu zachránil maličké bábätko, akoby som nevidel a nebral ako dostatočnú náplasť na sklamané očakávania svojho okolia.

Skúsme si dať malé duchovné cvičenie. Každý deň nájdime na sebe niečo čo nemáme radi (začínam tou najľahšou časťou, toto zvládne väčšina z nás veľmi jednoducho :). A potom, prosím, k tejto svojej črte doplňme ďalších 5 našich kvalít, ktoré si na sebe vážime. Možno to bude zo začiatku namáhavé, ale po pár dňoch prídu výsledky. Možno zrazu zistíme, že už veľmi na sebe ani nemusíme nič odsudzovať, pretože to všetko krásne a dobré, čo v nás je, spolu s našimi slabôstkami vytvára dokonalý celok.

Pochopenie toho, že sme dokonalí takí, akí sme, je nádherné a oslobodzujúce. Keby sme boli iní, vesmír nemôže existovať. Sme takí, akí túžime byť vo svojej podstate. Čokoľvek, čo na sebe odsudzujeme, je zrkadlom našich očakávaní, ideálov,  tlakov, strachov, neslobody. Pustime. Vnímajme svoju krásu. Vnútornú, vonkajšiu, krásu našich citov a prejavov lásky. Precíťme ako silno dokážeme ľúbiť. Ako hlboko dokážeme prejaviť súcit. To by predsa nedokázal nikto, kto nie je dokonalý :).

A ak máte v duchovných cvičeniach záľubu, môžete prejsť ešte o level vyššie. Ak veci, ktoré vám na vašej bytosti prekážajú máte možnosť zmeniť, urobte to. Celulitídu vyrieši cvičenie, Karibik nahradia nádherné večery pri spoločenských hrách v kruhu celej rodiny, sklamaného otca vyrieši úprimný a otvorený rozhovor. Na každý problém existuje riešenie. Je ním pochopenie toho, že život nie je taký, aký by mal byť. Je taký, aký je. To, čo robí rozdiel, je naše vnímanie.

Prajem nám, aby sme si dokázali užiť svoju dokonalosť. Aby sme pochopili, že sme najlepší, akí vieme byť, že sme presne takí, akých nás Boh túži mať. Že sme to MY a spolu vytvárame neporušiteľnú štruktúru božského prejavu lásky.

Ľúbme sa :)

Mirka

Dátum: 26.4.2016 20:45:47

Komentáre (3):

Sasa
nadherne, dakujeme S.
11.5.2016 10:05:00
Janka
Dokonalé myšlienky dokonalej bytosti.
Ďakujem Mirka. Len píš..........
3.5.2016 07:59:25
Ave Eva
Dokonale, tlieskam :) lubim sa a zasluzim si ;-)
26.4.2016 21:17:28